Jak si připravit doma skvělý letní koktejl

Bře 27, 2020Inspirace0 komentářů

Léto je plné radosti a odpočinku, vybízí k prosluněným party u vody a večírků za teplých nocí. Letos však není zcela jisté, jestli se dostanete na dovolenou a užijete si letních koktejlů v restauracích. Avšak nezoufejte, skvělý letní koktejl si můžete snadno připravit i doma.  

Míchané nápoje

Ingredience alko

 

Příprava domácích letních koktejlů je velmi jednoduchá a lehce se vám může podařit vykouzlit drink, za který by se nemuseli stydět ani zkušení barmani.

Na přípravu koktejlů je potřeba především alkoholu. Zvolit můžete různé druhy chuťově výrazných pálenek, jako jsou rumy, whisky, absinthy, bourbony, koňaky, brandy nebo prosseco. Nebo také čisté destilované vodky, giny a tequilly, které dodají drink alkohol a zároveň jsou základem pro další chutě. Letní koktejly si můžete připravit i z vína, vermutu, šampaňského nebo různých ochucených i bylinkových likérů. Samostatnou kapitolou jsou ochucené sirupy Monin, které se často přidávají jako důležitá chuťová složka do koktejlů.

 

Ingredience nealko

 

Nealkoholické ingredience zpravidla určují, jakým směrem se bude váš koktejl ubírat. Velmi oblíbené jsou různé ovocné džusy, jako pomerančový, jahodový, borůvkový, malinový, ale také s netradičními příchutěmi kaktusové vody, mentolu, mučenky nebo směsí tropického ovoce a dalších. Zkuste si připravit třeba proslulý Sex on The Beach s broskvovou vodkou a pomerančovým džusem.

Použít můžete také Colu, tonik nebo perlivou minerálku, či energetické drinky. U těch je potřeba korigovat množství, jelikož ve spojení s alkoholem mají neblahý vliv na neúměrné zvýšení energie a mohou nastat zdravotní potíže. Cuba libre je drink s colou, bílým rumem a limetkou, který vám bude zaručeně chutnat.

Do koktejlů se přidávají také ingredience hustšího charakteru, jako kokosové mléko, smetana, likéry kávové nebo ořechové, či s karamelem. V minulosti se v drincích objevovalo také syrové vejce, které je však ve vyšších teplotách po zdravotní stránce záludné. Nejoblíbenějším drinkem se smetanou, ananasovým džusem a kokosovým sirupem je Piña colada.

Pozadu nezůstávají ani drinky s ledovým čajem, ovocnými mošty, pivem nebo zázvorovou limonádou, či bezovým sirupem. Základem je, aby ingredience byly kvalitní. Když chcete mít dobrý drink, vyberte si také dobrý čaj. Vyzkoušejte třeba Rum Ice Tea, s tmavým rumem, ledovým čajem a limetkou.  

Co přihodit do koktejlu

 

Nejdůležitější zpočátku pevnou a pak se pozvolna rozpouštějící přísadou do letního koktejlu jsou kostky ledu. Ty můžete namrazit i v různých zábavných tvarech, kterými rozveselíte vaši společnost a rozproudíte zábavu.

Do drinků si vhoďte jako James Bond třeba olivy, kapary nebo různé druhy ovoce. Vyzkoušejte jahody, plátky citronu nebo limetky nakrájené na kousky. Ty nesmí chybět v Mochitu i jeho ovocných variantách s limetkou, vodkou nebo bílým rumem a mátou. Ovoce s ledem si můžete také namixovat a vytvořit ledovou tříšť nebo daiquiri.

Do drinků patří na zvýraznění chuti, ale i na ozdobu bylinky a koření, máta, aloe, skořice, badyán nebo meduňka. V některých ostřejších koktejlech hraje prim tabasco, pepř i worchestrová omáčka.

Pokud se chcete jen osvěžit a zůstat střízliví, není problém vytvořit si virgin koktejly, se stejným základem jako alko drinky, jen do nich nepřidáte alkoholovou složku.

Jahodové daiquiri

Jahodové daiquiri je osvěžující nápoj plný ovoce a ledové tříště s kapkou pravého kubánského rumu. Zrodil se na Kubě a v oblibě jej mělo mnoho slavných osobností.

 

Ingredience:

5 jahod

1 lžička cukru

5 cl bílého rumu

šťávy z půlky citronu

led

Postup:

  1. Očištěné a nakrájené jahody vložte do mixérů spolu s ledem, rumem, citronovou šťávou a cukrem.
  2. Vše rozmixujte. Hustotu můžete upravit přidáním ledu. Nápoj nalijte do koktejlové sklenice.

Mochito

Mochito je spojením čisté destilované vodky, limetek a máty s perlivou vodou. Je jedním z nejoblíbenějších drinků na letních party. Můžete si jej ozvláštnit přidáním různých druhů ovoce.

 

Ingredience:

5 cl vodky

1 a půl limetky

2 lžičky třtinového cukru

lístky čerstvé máty

sodovky nebo minerálky

led

 

Postup:

  1. Nadrťte led a promíchejte jej s cukrem, lístky máty a limetkami nakrájenými na malé kousky. To vše nasypte do vysoké sklenice.
  2. Směs zalijte vodkou a sodovkou. Nakonec přidejte brčko.

Piña colada

Piña colada je sladký nápoj se smetanou a ananasovou šťávou pocházející ze slunného Karibiku. V dávných dobách jej pili pirátští námořníci a postupně se rozšířil do celého světa. Místo smetany můžete použít kokosové mléko jako odlehčenou variantu.

 

Ingredience:

5 cl bílého rumu

2 cl kokosového sirupu nebo Malibu

2 cl smetany

10 cl ananasového džusu

led

 

Postup:

  1. Všechny ingredience nalijte do šejkru a pořádně protřepejte.
  2. Nápoj podávejte ve vysoké baňaté sklenici. Ozdobte brčkem a deštníčkem nebo kouskem ananasu na okraji sklenice.
Proč si připravit míchaný nápoj?

„Léto je plné radosti a odpočinku, vybízí k prosluněným party u vody a večírků za teplých nocí. Letos však není zcela jisté, jestli se dostanete na dovolenou a užijete si letních koktejlů v restauracích. Avšak nezoufejte, skvělý letní koktejl si můžete snadno připravit i doma.“

Nedávné příspěvky :

404 - Nenalezeno

Nenašli jsme nic, co by odpovídalo vašemu hledání. Zkuste upřesnit hledání nebo využijte hlavní menu k navigaci na webu.

0 komentáøù

Pøidat komentáø